Bugün

Sarıkamış cıvıl cıvıl

31.12.2012   14:35

Sarıkamış cıvıl cıvıl

-YENİ YIL HAZIRLIKLARI KAYAK MERKEZLERİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

-KARS SARIKAMIŞ BAYRAKTEPE KAYAK MERKEZİ 2012 YILININ SON GÜNÜNDE KAYAKSEVERLERLE DOLDU TAŞTI

Kars’ın Sarıkamış ilçesi yılbaşı öncesi açtığı turistik işletmelerle ilçeye yeni bir ivme kazandırırken, kayak severlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Alplerden sonra Dünya’da tek kristal kara sahip olan Bayraktepe Kayak Merkezi kayak severlere eşi benzeri olmayan görsellik sağlıyor. Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından gelen kayak tutkunları Sarıkamış’ın Sarıçam Ormanları arasındaki eşsiz kar güzelliğini yaşayarak, unutulmaz hatıralarla geri dönüyor.

Herkes yeni yıla nasıl gireceğinin hesabını yaparken, kayakseverler ise yeni yıla kayak ve kar üstünde girmeye hazırlanıyorlar. Başka bölgelerde de kayak yapma imkanı bulan vatandaşların Bayraktepe’yi seçmelerinde ise kristal kar özelliğinin yanı sıra kayak merkezinin ulaşımdaki kolaylığı büyük rol oynuyor. Kristal karı ve Sarıçam ormanlarıyla ünlü Bayraktepe Kayak Merkezine gelen yerli ve yabancı turistler, 2012 yılının son günlerini bu bölgede en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirttiler.

Vatandaşlar kayak yapmanın tadını doya sıya yaşayarak, yeni açılan konaklama işletmelerinin de kendileri için ayrı bir imkan olduğunu ifade ederek şunları söylediler:
“Bizler kayak yapmak için en güzel mekanı seçmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin birçok bölgesinde kayma fırsatımız oldu fakat hiçbir yerde bu kar özelliği yok ve hiçbir kayak merkezinin ulaşımı bu kadar kısa sürmüyor. Ayrıca ilçede yeni açılan turizm işletmeleri de konaklamak istediğimizde bizlere ayrı bir imkan sağlıyor.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – UĞUR AYDIN
 Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.