Bugün

Cam kovanda Kafkas arıları İstanbul'da balıyla tanıtıldı

08.11.2016   07:08

 Cam kovanda Kafkas arıları İstanbul’da balıyla tanıtıldı

Kars’ın ekolojik balı Çamik organik bal, Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günlerinde yoğun bir ilgi gördü. Susuz’un Doyumlu köyünde Yücel Üzeyir’in gayretleriyle üretilen Çamil balı, ziyaretçileri ağzını tatlandırdı.

Kafkasya Turizm Organizasyon, (By MHÖ-Anatolia) tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’ndeki Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtınım Günleri’ne katılan Yücel Üzeyir, Kars’ın ekolojik balı Çamik balını tanıttı.

Tüm katılımcılar tarafında yoğun bir ilgi gören tanıtım günlerine Ulaştıma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanı sıra çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve işadamı katıldı.

Tanıtım günlerinin en dikkat çekici yanı ise Çamik Balı oldu. Çamik balını farklı ve dikkat çekici kılan ise Kafkas arılarının cam kovanda alana getirilmesiydi. Bundan önceki bazı tanıtım günleri ve fuarlara da Kafkas Arı heykelini götüren Yücel Üzeyir’in u tanıtıma da cam kovanda Kafkas arılarının getirmesi büyük ilgi gördü. Alan girişinde göze çarpan, balın kalitesi ve özelliği ile vazgeçilmez olan Çamik balından hemen hemen herkes tattı.

Bakan Ahmet Arslan ve AK Parti Milletvekili Salahattin Beyribey, Büyük Çekmece Belediye Başkanı, Ardahan Belediye Başkanı ve CHP’li Gürsel Tekin de Çamik balından tadanlardan sadece bir kaçı.

Katıldığı tüm fuarlarda ve tanıtım günlerinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yücel Üzeyir, bu tanıtım günlerinde de gördüğü yoğun ilginin Kars adına kendisini memnun ettiğini söyledi.Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.