Bugün

250 kiloluk dev orkinos ilgi odağı oldu

08.12.2016   13:07

 250 kiloluk dev orkinos ilgi odağı oldu

Uğur Aydın – Kafkas Haber Ajansı

Çanakkale Boğazı’nda yakalanarak Kars’a getirilen yaklaşık 2 metre uzunluğunda 250 Kg ağırlığındaki dev orkinos balığı Karslı vatandaşların ilgi odağı oldu.

Daha önce hiç görmedikleri devasa balığı bir anda karşılarında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Marina Balıkçılık işletmesi önünde asılan 250 kiloluk dev orkinos, bir anda işletme önünde kalabalığa neden oldu.

Vatandaşlar meraklı gözlerle baktığı balığın yanında fotoğraf çektirerek, orkinosun nereden yakalandığı ve fiyatı hakkında işletme sahibinden bilgi aldı. Deniz olmadığı için görmeye çok alışık olmadığı balık türünü karşılarında gören bazı vatandaşlar, Kars Çayı’ndan mı çıktı? Sorusunu da yöneltti.

Geçtiğimiz hafta da Karadeniz’de yakalanan ve Kars’a getirilen 45 Kg ağırlığındaki orkinos balığını Karslı vatandaşlara sunan Marina Balıkçılık İşletme Sahibi Volkan Daştan ise, yaklaşık 2 aydır açtıkları işletmelerinde Kars’ta çeşitliliğin artırılmasını hedeflediklerini ve bu yönde çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini belirtti.

Öte yandan kilosu 20 ila 25 TL arasında satışa sunulacağı öğrenilen orkinos balığının ilk müşterisi de balıkçının karşısında bulunan bir restoran işletmesi oldu.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.